معرفی کتاب دوئل با روند نیما آزادی

معرفی کتاب دوئل با روند

()

چرا دوئل با روند بهترین منبع برای شروع تحلیل تکنیکال است؟

      کتاب این هفته یکی از کتاب های تحلیل تکنیکال بازار سرمایه، تحت عنوان “دوئل با روند“، اثر آقای نیما آزادی است. معمولا زمانی که صحبت از شروع تحلیل تکنیکال و فعالیت در بازارهای بورسی به میان می آید، کتاب “تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه” آقای جان مورفی را معرفی می کنند؛ اما ما به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت این کتاب را برای یک فرد مبتدی مناسب نمی بینیم:

  • “تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه” کتاب قطوری است و این مساله ممکن است انگیزه معامله گر تازه کار را از بین ببرد.
  • آقای جان مورفی تلاش کرده است بیشترین اطلاعات ممکن در زمینه تحلیل تکنیکال را در اختیار خواننده قرار دهد. حجم زیاد اطلاعات ممکن است سبب سردرگمی و دلزدگی معامله گر مبتدی می شود.

      در مقابل کتاب “دوئل با روند” خلاصه و کم حجمی است که می توانید در طول هفته آن را دو بار مطالعه کنید.

مشخصات کتاب

عنوان کتاب

دوئل با روند

عنوان اصلی

دوئل با روند

مولف

محمد شعبانی (نیما آزادی)

مترجمان

ــ

ناشر

دانش پژوهان جوان

زبان

فارسی

شابک

9786005230529

رده‌بندی دیویی:

332.0415

دوئل با روند را چگونه بخوانیم؟

      پیشنهاد ما این است بار اول آن را به صورت روزنامه وار و بدون نکته برداری مطالعه کنید. و زمانی که کتاب را برای بار دوم مطالعه می کنید علاوه بر نت برداری، نکات ذکر شده در کتاب را بر روی نمودار پیدا کنید.

      بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند مطالعه روزنامه وار کتاب برایشان بی فایده است و باعث اتلاف وقتشان می شود؛ اما خوب است بدانید مطالعه سریع کتاب دو مزیت دارد:

  • از بار ذهنی کتاب نخوانده رهایی می یابید. (کتاب های نخوانده ای که قصد مطالعه آن ها را داریم اما هنوز لایشان را باز نکرده ایم بار ذهنی ایجاد می کنند که سبب اتلاف انرژی ذهن می شوند.)
  • با آشنایی اولیه با مفاهیم جدید قدرت تمرکزتان افزایش می یابد. (زمانی که ذهن با مفهومی آشنایی دارد اطلاعات دریافتی را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار می دهد.)

      در کتاب “دوئل با روند” با مفاهیمی نظیر روند، سطوح حمایت و مقاومت، الگوهای هندسی و … آشنا می شوید. زمانی که در یک کتاب با مفهوم جدیدی آشنا می شوید لازم است آن را به دقت مورد بررسی و بک تست قرار دهید. اگر مبتدی هستید این کار به شما کمک می کند از صحت مفهوم معرفی شده اطمینان حاصل کنید؛ و چنانچه فرد مجربی باشید متوجه خواهید شد آیا مفهوم ارائه شده جایگاهی در استراتژی شما خواهد داشت یا خیر.

چالش های افراد مبتدی در هنگام مطالعه کتاب

      همانطور که پیش از این گفتیم زمانی که “دوئل با روند” را برای بار دوم مطالعه می کنید لازم است نکات ذکر شده را در بازار و بر روی نمودارها بیابید. چنانچه از پلتفرم هایی نظیر تریدینگ ویو (tradingview) یا رهاورد بهره گیری می کنید یکی از چالش هایی که با آن مواجه خواهید شد تشخیص سایز استاندارد نمودار است. بسیاری از تازه کاران بازار سرمایه متوجه نمی شوند چرا تکنیک ها را همه جای بازار می بینند و علت آن بررسی نمودار در سایز بسیار بزرگ است. اگر با طریقه نصب نرم افزار متاتریدر (مفیدتریدر) و نحوه بهره گیری از نمودارها آشنایی ندارید می توانید از آموزش های رایگان وبسایت ما استفاده کنید.

      چالش دیگری که افراد مبتدی ممکن است با آن مواجه شوند سخت بودن درک مفاهیم ارائه شده در کتاب است؛ علت آن هم سخت بودن آموزش تحلیل تکنیکال به معامله گران تازه کار است؛ لذا دلسرد نشوید و کتاب را با دقت بخوانید، چرا که “دوئل با روند، پیشنیاز تمام کتاب هایی است که هفته های آینده خدمت شما بزرگواران معرفی خواهیم کرد و مطالعه آن الزامی است.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا

دیدگاهتان را بنویسید