معرفی کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم اثر نیکولاس دارواس

معرفی کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم؟

()

یکی از ساده ترین منابع در زمینه روانشناسی معامله گری کتاب “چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم” به قلم آقای نیکولاس دارواس است. بهره گیری از این اثر را به تمامی فعالان بازار سرمایه چه داخلی و چه خارجی توصیه می کنیم. از آنجا که این کتاب حجم اندکی دارد مطالعه آن زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

مشخصات کتاب

عنوان کتاب

چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم

عنوان اصلی

How I Made 2000000$ in the Stock Marketing

مولف

نیکولاس دارواس – Nicolas Darvas

مترجمان

ساناز قهقرایی زمانی

ناشر

چالش

زبان

فارسی

شابک

9789642522019

رده‌بندی دیویی:

332.64255

نیکولاس دارواس کیست؟

      نیکولاس دارواس یک رقصنده کانادایی بود که تخصصی در رابطه با بورس و تحلیل بازارهای مالی نداشت. آنچه وی را به سمت بورس کانادا جذب کرد دریافت سهام به جای دستمزد یکی از اجراهایش بود که پس از مدتی سود قابل توجهی را عایدش کرد.

      همچون بسیاری از معامله گران تازه کار که بدون هیچ گونه آموزشی وارد این عرصه می شوند ابتدا سود خوبی کسب کرد؛ اما پس از مدتی سودهای کسب شده را از دست داد. برخلاف اکثریت افراد که پس از چنین تجربه ای بازار را ترک می کنند، نیکولاس دارواس بازار را رها نکرد، بلکه تلاش کرد رفتار بازار را با دقت بیشتری زیر نظر بگیرد و مسیر کسب سود را بیابد.

از این کتاب چه می آموزیم؟

      آقای نیکولاس دارواس در کتاب “چگونه دو میلیون دلار به دست آوردم” به شیوه ای داستان گونه شرح تجربیاتش را با مخاطب به اشتراک می گذارد. نویسنده سعی کرده است تمامی فراز و نشیب هایی که طی کرده را با ذکر جزئیات مهم و قابل تامل در اختیار خواننده بگذارد تا دیگر معامله گران را از پیمودن مسیرهای خطایی که وی پیش از این رفته است بر حذر دارد.

      برای مثال یکی از ارزنده ترین خاطراتی که از آن یاد می کند، زمانی است که با توجه به نتایج معاملاتش که با دقت ثبت کرده بود، به این درک رسید، هرگاه لحظه به لحظه قیمت ها را زیر نظر گرفته و به دنبال اخبار سهام مختلف بوده، دچار زیان های بزرگی شده است؛ برعکس، زمانی که به خاطر شرایط کاری و اجرا در کشورهای دوردست، از بازار دور بوده است و قیمت ها را شب به شب طبق فرمتی که خودش از متصدیان کارگزاری در خواست کرده بود و از طریق تلگراف به دستش می رسید بررسی می کرد، به مراتب موفق تر بوده است.

      هنگامی این نتیجه گیری قطعیت می یابد که با بازگشت به کانادا و کنار گذاشتن رقصندگی، درست زمانی که تصمیم می گیرد معامله گری را به صورت تخصصی انجام دهد و مرتبا اخبار را پیگیری کند، مجددا با زیان مواجه می شود و همین مساله وی را متقاعد می سازد تا روشی که در دیگر کشورها استفاده می کرد، دنبال کند.

آیا کتاب نیکولاس دارواس تنها برای معامله گران مفید است؟

      این کتاب نه تنها برای معامله گران که برای تمامی افراد مفید است، چرا که ما در تمامی ابعاد زندگی مان معامله گر هستیم و زمان، ارزنده ترین سرمایه مان را با آنچه انتخاب می کنیم انجام دهیم معامله می کنیم. ضمن اینکه نکات روانشناسی و توصیه هایی که آقای نیکلولاس دارواس در کتاب به آنها اشاره کرده است بسیار ارزشمند و قابل بهره گیری توسط همگان است.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا

1 دیدگاه برای “معرفی کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم؟

دیدگاهتان را بنویسید