معرفی کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاوسن

معرفی کتاب ثروتمندترین مرد بابل

()

به کمپین هفتگی کتاب خوش آمدید؛ هدف ما در این کمپین معرفی کتاب هایی کاربردی برای ارتقا سطح زندگی در تمامی ابعاد آن است. هدف اولیه مان بهبود زندگی مالی و افزایش مهارت تحلیل بازارهای مالی است؛ از این رو به عنوان اولین کتاب، قصد معرفی “ثروتمندترین مرد بابل” اثر جورج کلاوسن را داریم.

مشخصات کتاب

عنوان کتاب

ثروتمندترین مرد بابل

عنوان اصلی

The Richest Man in Babylon

مولف

جورج کلاوسن-George Samuel Clason

مترجمان

فاطمه باغستانی

ناشر

نسل نو اندیش

زبان

فارسی

شابک

9789642369737

رده‌بندی دیویی:

174

جورج کلاوسن: نویسنده یا گردآورنده؟

     خوب است بدانید آقای جورج کلاوسن نویسنده کتاب ثروتمندترین مرد بابل نیست. آنچه در این کتاب می خوانید پنج هزار سال پیش در کتیبه های گلی بابل ذکر شده و یک باستان شناس پس از ترجمه آن ها، براساس این دستورات زندگی مالی خود را بهبود بخشیده است؛ سپس آقای جورج کلاوسن آنها را گردآوری کرده و به شیوه ای داستانی به بیان آموزه ها در قالب کتاب “ثروتمندترین مرد بابل” پرداخته است.

برده ای که آزادی اش را خرید

     آقای جورج کلاوسن در بخش اول کتاب به بررسی زندگی برده ای به نام آراد پرداخته است که در بابل، ثروتمندترین شهر دنیا در آن زمان، ساکن بود. وی با تفکر قوی و دیسیپلین فردی که از خود نشان می دهد و بهره گیری از آموزش هایی که زیر نظر یکی از ثروتمندترین مردان شهر در رابطه با کسب ثروت دریافت می کند، به ثروتی دست می یابد که او را قادر می سازد آزادی خودش و یکی از دوستانش را بخرد و به ثروتمندترین مرد ثروتمندترین شهر جهان تبدیل شود.

آیا آموزه های ثروتمندترین مرد بابل در دنیای مدرن کاربردی است؟

     فرهنگ فوق العاده یادگیری و آموزش، بابلیان قدیم را بر آن داشت از آراد دعوت کنند تا به مردم مسیری که برای رسیدن به ثروت قابل توجه طی کرده را آموزش دهد و آموزه ها را با دقت ثبت کنند. این آموزه های اگرچه پنج هزار سال پیش ثبت شده اند، اما نه تنها کارایی شان را حفظ کرده اند که بهترین و دقیق ترین نکات برای دستیابی به استقلال مالی و آزادی هستند. در دنیای امروز نیز تنها فرمولی که همه افراد با هر شغل و هر میزان درآمد به ثروت قابل توجه و حفظ آن می رساند همان است که پنج هزار سال پیش مورد استفاده قرار گرفته بود.

     کتاب “ثروتمندترین مرد بابل” منبعی بی بدیل در زمینه دستیابی به آزادی مالی است که تمامی کتاب های حوزه هوش مالی (اصطلاح هوش مالی را آقای رابرت کیوساکی اولین بار به کار برد) آن را به عنوان مرجع خود معرفی می کنند. تدریس این کتاب در مدارس یک نیاز اساسی است؛ چرا که لازم است فرزندان ما به عنوان نسل آینده نحوه برخورد با پول و شیوه افزایش و حفظ آن را برای رسیدن به استقلال مالی بیاموزند.

آنچه در ادامه می خوانیم

     در ادامه کتاب “ثروتمندترین مرد بابل“، شرح پیشرفت مالی فرزند آقای آراد آمده است. او نیز می تواند از صفر خودش را به ثروت قابل توجهی برساند؛ چرا که در برهه ای از زمان کل ثروتش را از دست می دهد و سپس از هیچ به ثروتمندترین مرد بابل تبدیل می شود.

     داستان اثر گذار دیگری که در کتاب آورده شده داستان سه برده ای است که وارد شهر بابل می شوند و سه تفکر متفاوت را در پیش می گیرند که دو تای آن ها رستگار می شوند و یکی از آنها خود را به نابودی می کشاند و این تفکری است که در دنیای امروز شدیدا در بند آن هستیم. آزادی ما به طرز تفکر ما وابسته است و لازم است با مطالعه کتاب های درست آن را اصلاج کرده و رشد دهیم.

     از آن جا که “ثروتمندترین مرد بابل” با لحنی داستانی نوشته شده است، مطالعه آن زمان زیادی از شما نخواهد گرفت و یک یا دو روز برای خواندن آن کافیست. چنانچه با کتاب صوتی بهتر ارتباط برقرار می کنید نسخه صوتی آن را نیز به راحتی می توانید دریافت کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا

دیدگاهتان را بنویسید