معرفی کتاب معامله گری از عمق وجود

معرفی کتاب معامله‌گری از عمق وجود

()

کتابی که این هفته قصد معرفی آن را داریم، نه در زمینه روان‌شناسی معامله‌گری است، و نه آموزش تکنیک‌های معاملاتی. Trading from Your Gut تحت عنوان “معامله‌گری از عمق وجود” ترجمه شده است. نویسنده این اثر کورتیس فیث، مترجم آن خانم زینب آذریان است. این کتاب فوق‌العاده را نشر چالش به چاپ رسانده است.‌

مشخصات کتاب

عنوان کتاب

معامله گری از عمق وجود

عنوان اصلی

trading from your gut

مولف

کورتیس فیث – Curtis M. Faith

مترجمان

زینب آذریان

ناشر

چالش

زبان

فارسی

شابک

9786226017367

رده‌بندی دیویی:

332.6019

معرفی کتاب معامله‌گری از عمق وجود

کورتیس فیث در کتاب “معامله‌گری از عمق وجود” به تشریح کارکرد مغز می‌پردازد. وی با بررسی کارکرد نیمکره راست و چپ، راهکارهایی اصولی ارائه می‌دهد که چطور از قدرت هر دو نیمکره برای تحلیل و معامله در بازارهای مالی بهره‌گیری  کنیم. تمرکز اصلی نویسنده بر روی ترید و معامله‌گری است. معامله‌گران باتجربه، با به کارگیری اطلاعات مطرح‌شده در کتاب می‌توانند کیفیت معاملاتشان را به‌طور چشمگیری بهبود بخشند. “معامله‌گری از عمق وجود” نه‌تنها برای معامله‌گران بلکه برای افرادی که در بازارهای مالی فعال نیستند نیز می‌تواند مفید باشد.

از آنجا که در Trading from Your Gut به تشریح کارکرد مغز پرداخته‌شده‌است نمی‌توان آن را در دسته کتاب های روان‌شناسی معاملات قرار داد. از سوی دیگر، در این کتاب تکنیک‌های معامله‌گری نیز مطرح‌نشده‌است. این اثر کم‌نظیر یک منبع کمکی برای معامله‌گرانی است که تجربه حداقل دو سال فعالیت در بازار را دارند و تا حدودی سردوگرم بازار را چشیده‌اند.

کورتیس فیث کیست؟

اگر پیشینه آقای کورتیس فیث را مطالعه کنید، خواهید دید که وی، معامله‌گری بود که پول زیادی از مردم گرفته‌بود و در نهایت زیان‌های سنگینی به بار آورد. به‌عبارتی کلاهبرداری می‌کند که سبب به زندان افتادن او می‌شود. این مسئله شاید بسیاری از افراد را از خواندن اثر او بازدارد. بد نیست اشاره‌ای داشته باشیم به سخن امام علی (ع) که می‌فرمایند: “به آنچه گفته می شود نگاه کن و نه به آنکه سخن می‌گوید.” این حدیث ارزشمند بی‌شک در رابطه با کورتیس فیث و “معامله‌گری از عمق وجود” کاملا صادق است. چراکه این کتاب شامل نکات ارزشمند و قابل تامل و اجرایی در معاملات است.

پیش‌نیازها

درک این کتاب نیازمند پیش‌نیازهایی است. از جمله:

  • آشنایی با مفاهیم کودک، والد و بالغ درون

  • مطالعه کتاب تحلیل رفتار متقابل اریک براون 

آشنا نبودن با مفاهیم نام‌برده ممکن است سبب برداشتی خلاف منظور نویسنده شود. در پایان به افرادی که زبان انگلیسی را در سطح قابل قبولی می‌دانند پیشنهاد می کنیم این کتاب را به زبان اصلی مطالعه کنند.

امیدواریم با مطالعه این کتاب نتایج فوق‌العاده آن را نه فقط در معاملاتتان بلکه در تمامی ابعاد زندگی ببینید.‌

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا

2 دیدگاه برای “معرفی کتاب معامله‌گری از عمق وجود

دیدگاهتان را بنویسید