معرفی کتاب معامله با ابزار فیبوناتچی اثر کرولین بورودن

معامله با ابزار فیبوناتچی

()

معامله گران همواره به دنبال ابزارها و تکنیک هایی هستند که بهترین قیمت و بهترین زمان ورود و خروج را برایشان نمایان کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی “معامله با ابزار فیبوناتچی“، یکی از بهترین منابع تحلیل قیمتی و زمانی، بپردازیم. نویسنده این اثر فوق العاده، خانم کرولین بورودن ملقب به ملکه فیبوناچی جهان است. وی در زمینه اجرای ابزارهای فیبوناتچی در بازارهای مالی، پژوهش های بسیاری انجام داده است. 

    کرولین بورودن از شاگردان آقای رابرت ماینر بود و معامله گری را با استراتژی ایشان آغاز کرد. از آنجا که خودش در بازارهای مالی معامله می کرد، شخصی سازی هایی بر روی  استراتژی ماینر انجام داد. سپس با تشکیل یک اتاق ترید و همکاری با دیگر معامله گران احساس نیاز به تدریس در وی ایجاد شد. همکارانش، نیاز به یادگیری تکنیک ها و ابزارهای دیگری برای ارتقای سطح معاملاتشان داشتند. همین موضوع باعث شد وی به عنوان مدرس تحلیل تکنیکال شروع به کار کند.

مشخصات کتاب

عنوان کتاب

معامله با ابزار فیبوناتچی

عنوان اصلی

Fibonacci Trading

مولف

کارولین بوردون – Carolyn Boroden

مترجمان

ابراهیم صالح رامسری

ناشر

آراد کتاب

زبان

فارسی

شابک

9786001861147

رده‌بندی دیویی:

355.02

نکات حائز اهمیت در هنگام مطالعه معامله با ابزار فیبوناتچی

     “معامله با ابزار فیبوناتچی” کتاب فوق العاده ایست. با این وجود، به عنوان اولین کتاب در زمینه تحلیل تکنیکال پیشنهاد نمی شود. اگر پیش از آن داینامیک تریدینگ را مطالعه کرده باشید، مطالب کتاب، به مراتب برای شما ساده تر و قابل فهم تر خواهد بود. “معامله با ابزار فیبوناتچی” به مراتب گسترده تر در رابطه با مباحث تحلیل زمانی و تحلیل قیمتی عمیق شده است و به بررسی جزئیات بسیار مهمی پرداخته است.

    نوع نگاه نویسنده به تحلیل زمانی برای پیش بینی آینده بازار بسیار عالی است. همین دیدگاه به هنگام معامله می تواند آسیب زننده باشد. چرا که تحلیل زمانی، در استراتژی رابرت ماینر، با به کارگیری دو ابزار اضافه تر از تحلیل قیمتی حاصل می شود. کرولین بورودن با گسترش آن، سبب پیچیده تر شدن موضوع شده است. حامد مصدقیان با ساده سازی تکنیک تحلیل زمانی مطرح شده در “معامله با ابزار فیبوناتچی“، ورژن ساده شده آن را در دوره استراتژی برتر ارائه می کند. برخلاف تحلیل گران که همواره به دنبال ابزارهایی هستند که دقیق تر آینده بازار را پیش بینی کند. معامله گران در پی یافتن استراتژی هستند که در عین سادگی، سود بیشتری نسبت به زیان ها برایشان حاصل کند.

نکته آموزشی در زنگ تفریح

    خانم کرولین بوردون نویسنده کتاب “معامله با ابزار فیبوناتچی” و آقای جیمی جانسون، از شاگردان آقای رابرت ماینر و اساتید تحلیل تکنیکال هستند. هر دوی آن ها همواره بر اصل وفاداری در ارائه مطلب پایبندند. به این معنا که در هنگام تدریس، آموزه های رابرت ماینر را به نام ایشان و نتایج پژوهش ها و تحقیقات شخصی را به نام خودشان مطرح می نمایند. هر دوی این اساتید علاوه بر بهره گیری از آموزه های استادشان، به مرور، استراتژی معاملاتی شخصی خودشان را پایه ریزی کردند.

    از این دو استاد فوق العاده می آموزیم، اگر چه تمامی معامله گران، با تکنیک ها و استراتژی شخص دیگری شروع به معامله گری می کنند، اما تنها معامله گرانی می توانند طولانی مدت در بازار باقی بمانند که استراتژی شخصی خودشان را درک و دنبال می کنند. همواره در مطالعه کتاب ها بیشتر از تکنیک به دنبال درک استراتژی خودتان باشید. درست مانند دانشجویان دوره استراتژی برتر که با مطالعه و بررسی برترین استراتژیِ برترین معامله گران دنیا، نهایتا به طراحی استراتژی شخصی می پردازند.

مخاطبان کتاب معامله با ابزار فیبوناتچی

    مطالعه “معامله با ابزار فیبوناتچی” برای همه معامله گران لازم است. با این وجود خواندن آن را به افرادی که در حال حاضر تکنیک ها برایشان گیج کننده است توصیه نمی کنیم. اگر آموزه های کتاب برایتان گنگ و مبهم بود، پیشنهاد می کنیم، ابتدا فصل تحلیل زمانی کتاب رکن سوم بازار را مطالعه کنید.

     در پایان یک بار دیگر یادآوری می کنیم، تکنیک ها به تنهایی نمی توانند شما را به یک معامله گر فوق العاده و همیشه سودده تبدیل کنند. لازم است تکنیک ها را ساده سازی و در قالب یک استراتژی برنده با یکدیگر ترکیب کنید. با مطالعه کتاب ها و شرکت در دوره های آموزشی تحلیل تکنیکال، به دنبال طراحی و بهبود استراتژی شخصی تان باشید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا

دیدگاهتان را بنویسید